| Alternatieven
voor deze tocht |
|
 |
| Snel
zoeken |
|
 |
 |
 |
|
 |
Van Bolzano naar Venetië |
|
In de Noord-Italiaanse regio Veneto, zijn voor u drie prachtige fietstochten uitgezet. In Bolzano beginnen een 8-daagse en een 10-daagse tocht. De afwisseling tussen indrukwekkende bergtoppen van de Dolomieten en het vlakke, vruchtbare polderland, geeft u een mooie indruk van Italië en ‘La Dolce Vita’. Vanuit Vicenza, een prachtige stad die sinds 1994 op de Werelderfgoedlijst van Unesco staat, kunt u in acht dagen een grote ronde fietsen langs prachtige Italiaanse steden met als hoogtepunt Venetië. U komt onderweg veel mooie gebouwen tegen van de bekende Italiaanse architect Palladio, één van de grondleggers van het classicisme.
|
|
| | TOCHT INFO |
ONLINE BOEKEN |
REISERVARINGEN |
AANVULLENDE INFO |
| |
beschrijving routes |
indeling routes |
reissom / reisdata |
Beschrijving routes
 Bolzano, een stad omgeven door imposante bergtoppen, is uw vertrekpunt van de tocht Van Bolzano naar Venetië. In dit zuidelijke deel van de Alpen bevinden zich de Dolomieten. Deze bergketen bestaat uit gletsjers, steile rotswanden en pieken. U bereikt in acht of in tien dagen de wereldberoemde stad Venetië, gebouwd op 120 kleine eilanden. Onderweg komt u door minder bekende, maar zeker zo mooie steden als Bassano del Grappa, Vicenza, Padova en Chioggia. Ook bij de Veneto-tour brengt u een bezoek aan het romantische Venetië: met 400 bruggen over 177 kanalen is de stad zeker de moeite waard voor een bezichtiging. Met een gondel kunt u de stad in een rustig tempo ontdekken.
8-daagse tocht
U arriveert in Bolzano. Tijdens de eerste etappe fietst u langs de rivier de Adige via boom- en wijngaarden door naar Trento. In het oude centrum vindt u de dom, het domplein, de Via Belenzani met prachtige oude paleizen en de Santa Maria Maggiore kerk.
De volgende dag reist u eerst naar Borgo Valsugana. U vervolgt daarna de fietstocht langs de rivier de Brenta. Langs de steeds breder wordende rivier staan veel prachtige Palladio Villa’s. Aan het einde van de tocht bereikt u het mooie Bassano del Grappa. Deze stad is beroemd door de ‘grappa’ likeur en de overdekte, houten brug die de beide oevers van de Brenta met elkaar verbindt.
De vierde dag fietst u door veelal vlak landschap naar Marostica. U kunt de Basilica aan de Piazza dei Signori bezoeken en vele renaissance paleizen.
Op dag vijf passeert u de villa ‘Valmarano ai Nani’, met prachtige door de Venetiaanse kunstschilder Tiepolo gemaakte fresco’s. Verderop komt u langs ‘Villa Rotonda’, de beroemdste van alle Palladio Villa’s. Na Costozza, een kleine stad aan de voet van de Berici heuvels, bereikt u de oude universiteitsstad Padova. Hier kunt u de Capelle degli Scrovegni bezoeken met schitterende gerestaureerde fresco’s.
De volgende dag volgt u de rivieren de Brenta en de Bacchiglione en komt u langs Strà, met de majestueuze ‘Villa Pisani’ (gebouwd in 1555 en voor publiek toegankelijk), dat ook wel het hoogtepunt van de villacultuur wordt genoemd. U eindigt deze dag in Chioggia, het aan de kust gelegen kleine spiegelbeeld van Venetië.
De zevende dag verlaat u Chioggia met kleine pontjes en fietst u over smalle eilanden als Pellestrina en Malamocco. Vanaf het eiland Lido neemt u de pont naar Venetië. Naast de unieke ligging heeft deze ‘stad op het water’ een rijke cultuur en zijn er prachtige bouwwerken te zien, zoals de San Marcobasiliek en het Dogenpaleis aan het beroemde San Marcoplein. Daarna gaat u naar Mestre. De volgende dag keert u terug naar Bolzano.
10-daagse tocht
De eerste zeven dagen zijn gelijk aan de 8-daagse tocht. Via het fietspad langs het Brenta-kanaal, verlaat u Mestre en fietst u door naar
Treviso. Naar Bassano del Grappa fietst u tussen de beroemde wijngaarden van de Prosecco en langs enkele adellijke villa’s. Als u in Maser bent, kunt u de 16e eeuwse Palladio Villa Barbaro bewonderen.
Veneto-tour
De Veneto-tour is een klassieker in wording. U arriveert in Vicenza, een mooie en gezellige stad met veel bouwwerken van de architect Palladio. De eerste etappe gaat via Marostica, met het Piazza degli Scacchi (Schaakplein), naar Bassano del Grappa. Dit is een kleine stad waar de Brenta stroomt, met de bekende oude houten brug, en uiteraard de grappa. De tweede dag klimt u een stuk naar het middeleeuwse stadje Asolo, dat zeer de moeite waard is. Een afdaling brengt u daarna weer in de vlakte tot aan Villa Barbaro di Maser. De route eindigt in Treviso, een stad omringd door waterlopen. Het sociale stadsgebeuren doet denken aan het Italië van de jaren ‘50. U verlaat Treviso en volgt de kalme stroom van de Sile die u naar Casale leidt. U komt door kleine dorpjes, aan de oevers van de rivieren die ooit een belangrijke handelsroute vormden.
Venetië wacht op u aan het einde van deze etappe, waar u heerlijk door de steegjes (calli) en langs de kanalen kunt wandelen. U overnacht in Mestre of, indien u dit geboekt heeft, in Venetië.
Vanaf Venetië vertrekt u met de ferry naar het eiland Lido, waar uw tocht verder gaat. Via een aantal andere eilanden komt u aan in Chioggia, de vrolijke en aparte vissershaven waar elke dag een vismarkt wordt gehouden. U doorkruist vervolgens Strà, een dorp dat bekend staat om zijn Villa Pisani, en u eindigt in Padova, de stad met één van de oudste universiteiten van Italië.
De rivier Bacchiglione toont u de weg die u moet volgen om de stad te verlaten en om naar Costozza te gaan, een dorp aan de voet van ‘Colli Berici’. U kunt hier de tuinen van Villa da Schio bewonderen, die een prachtig panoramisch uitzicht bieden.
Voordat u weer in Vicenza aankomt, kunt u nog even stoppen bij Villa Valmarana ai Nani, waarvan de naam is afgeleid van de standbeelden die op de buitenmuur staan. Binnen kunt u de fresco’s van Tiepolo bewonderen. Tip:
U kunt ook in Venetië overnachten, i.p.v. in het nabij gelegen Mestre. Vanwege de extra (boot-)kosten voor het bagagevervoer en het hotel, betaalt u hiervoor een toeslag van € 105,- p.p. |
| Online boeken |
Reissom 2010
| Van Bolzano naar Venetië | € | € |
| Met eigen vervoer (8 dagen) | 620 | 675 |
| Per vliegtuig (8 dagen) | | op aanvraag |
| Toeslag 3/4 * hotels | 95 | 95 |
| Toeslag eenpersoonskamer | 150 | 150 |
| Toeslag Venetië i.p.v. Mestre | 105 | 105 |
| | | |
| Met eigen vervoer (10 dagen) | 825 | 900 |
| Per vliegtuig (10 dagen) | | op aanvraag |
| Toeslag eenpersoonskamer | 180 | 180 |
| Toeslag Venetië i.p.v. Mestre | 105 | 105 |
| | | |
| Veneto-tour | € | € |
| Met eigen vervoer (8 dagen) | 690 | 745 |
| Per vliegtuig | | op aanvraag |
| Toeslag 3/4* hotels | 180 | 180 |
| Toeslag eenpersoonskamer | 160 | 160 |
| Venetië i.p.v. Mestre | 105 | 105 |
| Extra nacht Mestre LO | 59 | 67 |
| Toeslag eenpersoonskamer | 10 | 10 |
| Extra nacht Venetië LO | 110 | |
| Toeslag eenpersoonskamer | 45 | |
| Toeslag 3/4* hotels op aanvraag | | |
| Overige extra nachten LO | 55 | 63 |
| Overige extra nachten 3/4* hotels | 68 | 76 |
| Toeslagen eenpersoonskamer | 15 | 15 |
| | | |
|
Inbegrepen
- Van Bolzano naar Venetië: 7 resp. 9 nachten verblijf o.b.v. LO
- Indien huurfiets: 27 versnellingen, tas en slot
- Veneto-tour: 6 nachten op basis HP, 1 nacht op basis van LO (Mestre)
- Bagagevervoer
- Routeboekje met kaarten
Niet inbegrepen
- Van Bolzano naar Venetie: Trein naar Borgo Valsugana op Grigno
- 8-daagse: Alleen op zaterdag transfer terug naar Bolzano per taxi, € 55,- p.p. incl. fiets, Vooraf reserveren
- 10-daagse: Alleen op maandag transfer terug naar Bolzano per taxi, € 55,- p.p. incl. fiets. Vooraf reserveren
- Alle tochten: Ferry van Chioggia, ca. € 5,- p.p.
Bijzonderheden
- Parkeren: Vicenze: € 30,- per week, 3/4* hotels gratis in de parkeergarage. Bolzano: hotelgarage ca. € 55,- per week of gratis buiten het centrum
- Wij kunnen voor u een vlucht boeken naar Verona of Treviso. Prijs op aanvraag
|
Reisdata
| Met eigen vervoer | : | van 27 maart t/m 31 oktober | | Van Bolzano naar Venetië | : | iedere zaterdag | | Veneto-Tour | : | iedere zaterdag en zondag, behalve 15 t/m 23 mei en 4 t/m 12 september. Op aanvraag iedere dinsdag en woensdag start in Mestre | |
| Online boeken |
Indeling routes
8-daagse tocht
- Aankomst in Bolzano
- 51 of 75 km naar Trento
- Trein naar Borgo Valsugana of Grino, 59 of 44 km naar Bassano
- 40 km naar Vicenza
- 48 km naar Padova
- 60 km naar Chioggia
- 33 km naar Mestre
- Vertrek
10-daagse tocht
- Aankomst in Bolzano
- 51 of 75 km naar Trento
- Trein naar Borgo Valsugana of Grino, 59 of 44 km naar Bassano
- 40 km naar Vicenza
- 48 km naar Padova
- 60 km naar Chioggia
- 33 km naar Mestre
- 38 km naar Treviso
- 62 km naar Bassano
- Vertrek
Veneto-tour
- Aankomst in Vicenza
- 40 km naar Bassano
- 62 km naar Treviso
- 38 km naar Mestre of Venetië
- 33 km naar Chioggia
- 60 km naar Padova
- 48 km naar Vicenza
- Vertrek
|
| Online boeken |
| Reis ervaringen |
Reiservaring juni 2008
Al met al hebben wij ontzettend genoten en willen deze fietsroute echt aanbevelen. Wij kijken nog geregeld naar onze foto´s en hopen nog een keer in Italie te gaan fietsen. |
| Land informatie |
ITALIË
Met z’n prachtige, gevarieerde landschap en rijke cultuur is dit land zeer geschikt voor een fiets- of wandelvakantie. De tochten in Toscane, Umbrië en vanuit Montegridolfo vragen een redelijk goede conditie. De fietstochten door Cuneo en Veneto en de tochten vanuit de standplaatsen Cavour, Narzole en het kasteelhotel in Costigliole Saluzzo zijn lichter. In de Piemonte, aan de zuidrand van de Alpen, kunt u een prachtige wandeltrektocht maken. In het gebied Cinque Terre bieden wij een wandeltrektocht aan met prachtige vergezichten. Uw hotels beschikken niet altijd over een restaurant: in Italië eet men veelal buiten de (hotel)deur. De keuken is gevarieerd en ook de Italiaanse wijnen zijn niet te versmaden.
VERKEERSBUREAUS
Nederland:
Nationaal Italiaans Verkeersbureau (ENIT)
Stadhouderskade 2
1054 ES Amsterdam
Tel: 020-616 82 44 of 616 82 46
www.enit.it
enitams@wirehub.nl
België:
Nationaal Italiaans Verkeersbureau
Louizalaan 176
1050 Brussel
Tel: 02 647 17 41
www.enit.it
enit-bei@info.be
BELANGRIJK
Gaat u met eigen auto en neemt u uw eigen fietsen mee? Informeer dan van tevoren goed (bij de ANWB of VAB) welke regels er wat betreft fietsvervoer gelden in de landen waar u doorheen reist! Soms moet de lading gemarkeerd worden of mogen fietsen maar een bepaald aantal centimeters uitsteken.
In Italië mag de lading op een auto of op een aanhanger niet naar voren en niet aan de zijkanten uitsteken. Dit betekent dus dat u uw fietsen wel op de auto mee mag nemen, maar dat ze op een fietsenrek niet uit mogen steken. Als de lading naar achteren uitsteekt, moet ze gemarkeerd worden met een vierkant bord met rood-witte, diagonale, reflecterende strepen. Uitstekende landing mag max. met een lengte van 30% van de lengte van het voertuig, uitsteken. |
|
 |
| Algemene tocht informatie |
- fietsen
- Italië
- eigen vervoer/vliegtuig
- hotel
- 8 of 10 dagen
|
|
|